Hogyan szabadulhatna meg gépezetünk a jelenlegi programozástól? Hát bizony az a minimum, hogy megértsük egymást. Azonban a jelenlegi helyzet az, hogy az emberek többségükben nem értik egymást, s ahhoz, hogy megértsék egymást, fel kell ébrednünk! Sajnos a helyzet mai világunkban egyre bonyolódik, hisz egyre jobban fel vagyunk "fegyverkezve" és a félreértések tovább mélyülnek. Nem jövendőmondásnak szánom, de amennyiben nem változtatunk, a hagyományos elképzeléseinken sok jóra nem számíthatunk

Fontosak vagyunk. Célunk van , még ha nem is értjük mi az. Életünk, amely oly jelentéktelennek és eredménytelennek  tűnik, mégis elsőrendű fontossággal bir, valamiféle általunk nem ismert módon.

Az emberiség megtanulta  felfedezni fizikai környezetét, de épp hogy csak elkezdte a belső utazásokat, amelyeket örömmel telve és bátran fog megtenni, felfedezvén lelkének belső területeit.

Amikor úttörőként utazunk keresztül a saját valóságunkon, mi teremtünk meg minden egyes fűszálat